На головну
Округ дружній до туризму
ОКРУГ ТУРИСТИЧНИЙ
«Приєднані території володіють колосальним історико-туристичним потенціалом, який потрібно посилено розвивати»

morgunov
Сергій Моргунов
Вінницький міський голова
Сьогодні обличчя Великої Вінниці стрімко перетворюється, набуваючи щоразу більш європейських рис.

З часу першої письмової згадки 1363 року Вінниця зазнала багато випробувань, було немало й радісних подій. Капуцинський костел, Єзуїтський монастир, Домініканський собор, славнозвісні Мури й залишки таємничих підземель, що сполучали колись усі ці будівлі, нині оповідають про бурхливі часи ХVII–XVIII ст.

Насичена історія регіонального центру, звісно, зачепила найближчі до нього території, якими є Вінницько-Хутірський старостинський округ – від жертовних зусиль захисту магдебурзького права хуторянином Захарком Сичем (XVIII ст.) до єдиної, у Вінницькому районі, збереженої традиційної української дзвіниці Покровського храму (1770р.) в Писарівці.


Топ-7 причин відвідати наш округ

це нова інституція місцевого самоврядування, створений для того, щоб інтереси усіх мешканців сіл та селищ були належним чином представлені в органі місцевого самоврядування.


assets/img/business/history-log-manuscri.svg
Багата історія та видатні особистості
Нашими пращурами та сучасниками є видатні постаті з історії Вінниччини та, навіть, України – Захарко Сич, Тетяна Кошиць, Парфен Омелянович, Іван Лус, Федір Дахновський, Петро Матієнко, Максим Шаповал.
assets/img/business/earth-svgrepo-com.svg
Археологія та стародавня історія
На території округу в різні роки існувало безліч цивілізацій. Так, на півночі Вінницьких Хуторів знайдено поселення залізного віку, також, знайдено поселення черняхівської культури на півночі та в західній частині села. На східній околиці Щіток виявлено пізньопалеолітичну стоянку (40-50 тис. до н.е.), а в межах Писарівки археологи віднайшли поселення трипільської культури.
assets/img/business/3.svg
Автентична культура та традиції
Люди Вінницько-Хутірського старостинського округу – скарб, адже вони є носіями поістині автентичної культури та вікових традицій. Так, у Щітках в 5-му поколінні передаються навички рогозоплетіння, які є унікальними та не мають аналогів в Україні, а сучасним знаковим мистецтвом стала різьба по дереву майстрів з Писарівки, шедеври яких розповсюджені на декількох континентах.
assets/img/business/orthodoxian-temple-s.svg
Релігійна спадщина
На теренах округу розташовані значущі для історії регіону релігійні обʼєкти. На Вінницьких Хуторах існувала обитель св. Георгія Великомученика (1726), правонаступниця православного монастиря Вознесіння Господнього (1616), розташованого у середмісті Вінниці, монахи якого брали участь в обороні Вінниці під проводом полковника Івана Богуна. В Писарівці збереглася єдина, у Вінницькому районі, традиційна українська дзвіниця Покровського храму (1770). Церкву, яка розташована на місці традиційного триверхого українського храму, зведено в 1885 році, а доля оригінальної будівлі – невідома.
assets/img/business/lake-svgrepo-com.svg
Насиченість водними обʼєктами
Одна з найбільших кількостей ставків на площу території саме у Вінницько-Хутірському окрузі – 79 обʼєктів водного фонду фактично розмістились в межах притоки Південного Бугу, річки Віннички.
assets/img/business/trees-forest-svgrepo.svg
Цілющі джерела Поділля
На території округу розміщене "Бондарівське" джерело, яке входить до системи джерел центральної України.
assets/img/business/monument-temple-svgr.svg
Визначні місця поруч
Поділля славиться історичними пам'ятками ХVІІІ ― початку ХХ століття. За цей період тут було споруджено багато палаців у стилі класицизму та з елементами еклектики. Популярний серед туристів архітектурно-парковий комплекс у селищі Вороновиця ― маєток графів Ґрохольських-Можайських. Центром його композиції є триповерховий палац, побудований у стилі раннього класицизму. Фасад під дахом прикрашений рельєфним фризом з гірляндами та букраніями. До сьогодні збережені історичні інтер'єри кількох залів.
#МИ_ДИВОВИЖНІ!
Місія проєкту — знайомство мешканців нашого округу з власною історією, особистостями та ідентичністю.
dyvo
Проєкт #Ми_Дивовижні! — це нова віха у розвитку туристичної складової та дослідженні історичної спадщини наших населених пунктів, покликаний відтворити максимальну кількість історичних фактів та познайомити вінничан з айдентикою сучасності.
Команда проєкту працює спільно з КЗ "Музей Вінниці" та департаментом культури ВМР.
Слідкувати за проєктом →
Мапа туристичних локацій
Перейти до мапи →
Велосипедні маршрути 🚴
Перейти до маршрутів →
Мапа обʼєктів водного фонду
Вінницькі Хутори →Писарівка →Щітки →
VisitVinnytsia
Web-портал →

Powered by

© 2021-2025 All Rights Reserved.